Časté otázky

Všeobecné

Je to jednoduché. Rabacca.com je online internetová platforma, ktorá spája zákazníkov s nezávislými gazdinkami. Zadáte svoje voľby, určíte kde a kedy by ste chceli upratať, a keď obdržíte potvrdenie, nájdeme správnu gazdinku pre vaše potreby. Samozrejme o všetkom vás upozorníme prostredníctvom e-mailu.
Na rozdiel od firiem uverejňujeme všetky ceny ako konečné. Zákazník tak vždy pozná cenu upratovania dopredu. Neúčtujeme žiadne ďalšie platby, alebo poplatky od vás. Pokiaľ nebudete spokojní, môžete naše služby do 24 hodín reklamovať. Garantujeme kvalitu upratovania.
Rabacca.com má uzatvorené poistenie zodpovednosti proti škodám až do výšky 100 tisíc euro.
V súčasnosti je spoločnosť Rabacca.com aktívna iba v Bratislave. Upratovanie v iných mestách je však naším cieľom.
Jedná sa o extrémne typy upratovania ako je napríklad : Čistenie a dezinfekciu po zosnulom, čistenie a dezinfekcia ľudských alebo zvieracích výkalov, klimatizačných zariadení, bazénov. Čistenie po násilnom kriminálnom čine, nehode, vyhorených domov, odstránenie dymu a sadzí. Odstránenie Grafity, dezinfekcia a čistenie kanalizácií. Upratovanie po maľovaní, stavebných prácach.

Upratovanie

Každá gazdinka absolvovala s nami osobné stretnutie, pričom sme si preverili jej bezúhonosť a skúsenosti s upratovaním. Následne gazdinky absolvujú školenie. Maximálne sa snažíme o jednotnú kvalitu, ktorú priamo v praxi pravidelne kontrolujeme.
Pokiaľ sa jedná o úplne prvé upratovania, odporúčame, aby ste zostali doma aspoň na začiatku služby. Vďaka tomu budete môcť vyriešiť všetky nejasnosti a otázky vopred.
Na pravidelné upratovanie, ktoré sa opakujú každý týždeň, sa snažíme zasielať rovnakú gazdinku. Ale môže nastať situácia, že gazdinka ochorie alebo si zoberie dovolenku. V tom prípade budete informovaní o zaslaní náhradnej gazdinky.
Všetky potrebné pomôcky a čistiace prostriedky si prosím pripravte doma pred príchodom gazdinky. Pokiaľ si nie ste istí, pripravte si náš zoznam čistiacich prostriedkov.
Čistiace prostriedky (WC čistič, všeobecné univerzálny čistiaci prostriedok, čistič na sklo, umývacie a mastnotu rozpúšťacie čističe).
Čistiace pomôcky (mop a vedro, zmeták, metla a handra).
Vysávač (vrátane všetkých potrebných dielov).
4 handričky (jeden ks pre): kúpeľňu, WC, kuchyňu, ostatné povrchy.
Hubky (alebo špongie, čomu dávate prednosť).
Utierky (alebo vlhké utierky podľa vlastného výberu).
Čistiace prostriedky (čistič na sklo, umývacie a mastnotu rozpúšťacie čističe), vedro, utierky, stierka na sklo, pevná stolička alebo rebrík.
Žehlička, žehliaca doska, rozprašovač na čistú vodu, vešiaky na košele, blúzky, kôš s vypratým prádlom.
Všetky izby:
Utretie prachu a čistenie všetkých prístupných vonkajších plôch, odstránenie pavučiny.
Utretie stolov, parapetných dosiek a dverí šatníkovej skrine
Čistenie a leštenie zrkadiel.
Utretie prachu zo svietidiel (ak sú k dispozícii).
Utretie podlahových prahov.
Vysávanie kobercov.
Vysávanie a vytretie mopom všetkých ostatných podláh.
Vyprázdnenie odpadkových košov (v prípade ak je likvidácia odpadkov prístupná).

Kuchyňa:
Vyčistenie všetkých povrchov pultov a predných dosiek.
Čistenie prednej strany rúry, kachličiek a digestora (ak je k dispozícii).
Vyčistenie exteriéru mikrovlnej rúry, chladničky a umývačky riadu.
Utretie vonkajších povrchov všetkých skriniach a zásuviek.
Utretie prachu a čistenie exteriéru kuchynských spotrebičov (kávovar atď.).
Čistenie a leštenie kuchynského drezu a kohútikov.

Kúpeľňa:
Čistenie kachličiek a sprchových dvier / žalúzie.
Čistenie vane, umývadla a bidetu, čistenie záchodu.
Utretie vonkajšieho povrchu všetkých skriniach a zásuviek.
Vyprázdnenie odpadkov.

Spálne:
Ustlanie postele (bez výmeny bielizne).
Utretie prachu z nábytku.
Čistenie a leštenie všetkých zrkadiel.

Obývací priestor a ostatné miestnosti :
Utretie prachu z nábytku (ako napríklad pohoviek a stoličiek).
Elektronické zariadenia utretie prachu (napríklad TV).
Ak upratovanie prebieha raz za týždeň alebo raz za 14 dní, jedná sa o pravidelné upratovanie. Služba je nastavené vždy v rovnakom čase v závislosti od frekvencie, ktorú ste si vybrali. Zmenu môžete spravovať po prihlásení vo svojom profile vždy 24 hodín pred upratovaním.
Ak upratovanie prebehne jeden krát alebo dlhšie ako raz za 14 dní. V takom prípade upratovanie domácnosti môže zabrať viac času ako je zvyčajné. Pri rezervácii upratovania si preto zvoľte viac hodín.
Na upratovanie dlhšie ako 6 hodín potrebujete urobiť ďalšiu rezerváciu. V tom prípade prídu dve gazdinky. Chceme tak zabezpečiť rovnakú kvalitu i pri tak dlhom upratovaní.
Po dokončení upratovania vám zašleme e-mail s krátkym prieskumom o vašich skúsenostiach. Toto hodnotenie budú vidieť ďalší zákazníci.
Spojte sa s nami, najlepšie do 24 hodín od vzniku udalosti. Skúsime spolu vyriešiť situáciu čo najskôr.
Každá gazdinka pred začiatkom poskytovania služieb bola osobne preverená na bezúhonosť. Napriek tomu za svoje činy je osobne zodpovedná, pretože poskytuje svoje konečné služby. V prípade akéhokoľvek podozrenia na krádež sa okamžite obráťte na nás. Snažíme sa zákazníkom pomôcť vyriešiť túto nepríjemnú situáciu a v rámci možností urobiť okamžité kroky vedúce k objasneniu udalosti.

Objednávka

Po objednaní upratovania vám príde e-mail s potvrdením o platbe a potvrdenie objednanej služby. Deň pred príchodom gazdinky Vám pre istotu upratovanie pripomenieme emailom ešte raz.
V objednávkovom formulári si potrebnú dobu upratovania vypočítate pomocou nášho konfigurátora. Stačí si vybrať počet izieb a kúpeľní. Minimálna doba upratovania sú 3 hodiny, maximálna 6 hodín. Čas je však iba odhadom, vy totiž najlepšie poznáte vašu domácnosť. Ak nie ste si istí, radšej si objednajte o hodinu viac.
Po uplynutí objednaného času gazdinka skončí prácu, pretože má väčšinou dohodnuté ďalšie upratovania. Prvé upratovanie preto považujte za testovacie. Podľa neho si druhý krát zvolíte dobu potrebnú na upratanie vašej domácnosti.
Ak pred uplynutím objednaného času gazdinka skončí upratovanie skôr a vy ste spokojný, môže ukončiť prácu. V opačnom prípade pracuje do konca dohodnutej doby.
Akúkoľvek rezerváciu môžete zrušiť 24 hodín pred začiatkom upratovania za poplatok 1 euro. Ak zrušíte svoju rezerváciu neskôr bude vám účtovaný storno poplatok v plnej výške. Tým sa snažíme kompenzovať gazdinkám komplikácie, ktoré im vzniknú pri zrušení upratovania na poslednú chvíľu.
Zmenu rezervácie môžete bezplatne urobiť 24 hodín pred začiatkom upratovania.
Naše gazdinky sa snažia ako najlepšie vedia aby vaša domácnosť žiarila čistotou, takže ak nie ste spokojní s ich službami, kontaktujte nás na info@rabacca.com a mi budeme upratovať, kým nebudete spokojní!
Ak nie ste spokojný s chovaním gazdinky, môžete nás informovať na info@rabacca.com. Gazdinku môžete pri pravidelnom upratovaní kedykoľvek vymeniť po prihlásení do svojho účtu.

Platba

Celý proces platby je vyriešený komfortne a bezpečne. Platby za upratovania je možné platiť iba kartou. Gazdinka neprijíma od zákazníka hotovosť.
K platbe dochádza iba v rozhraní zabezpečenej platobnej brány SLSP. Nikto iný nemá prístup k údajom o vašej karte, ani my. Údaje o platobnej karte a následné spracovanie platobného styku je iba v rozhraní SLSP. U pravidelných upratovaniach dochádza k pravidelným platbám z vášho účtu niekoľko dní pred vykonaním upratovania.
Po objednávke platíte rezervačný poplatok v plnej výške upratovania. Gazdinka má takto záruku že upratovanie je z vašej strany záväzné. V prípade zrušenia rezervácie 24 hodín pred upratovaním si stiahneme storno poplatok 1 euro a rozdiel vám vrátime na váš účet.